about

High Mountain

PO PIERWSZE…

Zespół “High Mountain” powstał jako marzenie gitarzysty Jacka Wiekiery o stworzeniu projektu muzycznego, który nie tylko miałby wyróżnić się przyzwoitym poziomem wykonawczym i ciekawym wizerunkiem scenicznym, ale również – a może przede wszystkim – jako marzenie o grupie dobrych kumpli, którzy nie tylko lubią ze sobą grać, lecz także doskonale rozumieją się poza sceną.

PO DRUGIE…

W wyniku wielu perturbacji personalnych związanych z uczestnictwem poszczególnych muzyków w różnych muzycznych formacjach, w których to zresztą razem występowali, zespół “High Mountain” został stworzony jako suma doświadczenia i wielu lat pracy w branży muzycznej, wyżej wymienionych, w szczególności odnosi się to do gitarzysty Jacka Wiekiery i basisty Krzysztofa Kwapisza, którzy zagrali ze sobą niezliczoną liczbę koncertów, eventów i imprez okolicznościowych.

PO TRZECIE…

Ciekawostką jest skład zespołu, który można by określić mieszanką dostojeństwa i młodzieńczej werwy. W wyniku połączenia umiejętności dwóch “starych wyjadaczy” z zapałem i świeżą krwią dwóch pozostałych muzyków, otrzymujemy w efekcie coś, co zwykło się nazywać odpaloną petardą, w tym przypadku oczywiście muzyczną petardą!

PO CZWARTE…

My – zespół, jako miłośnicy dobrej muzyki, idąc śladami naszych idoli i mistrzów, za punkt honoru obraliśmy zasadę, że gramy wyłącznie 100% live, czyli po prostu na żywo. U nas nie usłyszycie Państwo podkładów puszczanych z pendrive’ów, iPhone’ów, tabloidów, telefonów komórkowych, komputerów i dysków, czy innego badziewia, które w znaczący sposób ułatwia wykonanie scenicznej roboty.

PO PIĄTE…

Repertuar naszej kapeli obejmuje dokonania największych gwiazd szeroko pojętej muzyki rozrywkowej, zarówno tych zagranicznych, jaki naszych rodzimych. Ogromne spectrum utworów, które wykonujemy sięga nawet do lat 50-tych i 60-tych, poprzez lata 70., 80., 90. aż do współczesności!

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że repertuar, który posiadamy, obejmuje praktycznie wszystkie style muzyczne. Tak więc możecie Państwo usłyszeć w naszym wykonaniu muzykę: POP, ROCK, ROCK AND ROLL, BLUES, LATINO, REGGAE, SOUL, FUNKY, COUNTRY, DISCO (w różnych gatunkach), BOSA NOVA, po utwory ludowe z nastawieniem na folklor góralski!

PO SZÓSTE…

Chcemy pozdrowić wszystkich miłośników dobrej muzyki i zaprosić osoby zainteresowane do współpracy z kapelą “High Mountain”, żywiąc nadzieję, że wybierając nas, nie zawiedziecie się Państwo, a impreza, którą przyjdzie dla Was zagrać zaznaczy się w Waszej pamięci jako wspaniałe przeżycie i niezapomniana przygoda!

Jacek Wiekiera

Gitara elektryczna / akustyczna + Wokal

Krzysztof Kwapisz

Gitara basowa

Łukasz Wiekiera

Instrumenty perkusyjne

Robert Szewczuk

Instrumenty klawiszowe + Wokal + Prowadzenie